PL EN

Kardiologia

W naszej klinice zajmujemy się diagnozowaniem chorób serca u psów i kotów oraz u zwierząt egzotycznych takich jak króliki i fretki. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem do ultrasonograficznego badania serca.

Badanie jest zupełnie bezbolesne i nie potrzeba do niego specjalnego przygotowania zwierzęcia. Badanie wykonywane jest w pozycji stojącej lub leżącej. Czasami potrzebne jest skrócenie sierści w miejscu przyłożenia głowicy aparatu USG do klatki piersiowej. Czas jego trwania to około 40 minut. Badamy wtedy wielkości jam i ścian serca, oceniamy zastawki oraz przepływy metoda dopplerowską. Diagnozujemy również wrodzone wady serca. Po diagnostyce dostają Państwo pełen opis badania kardiologicznego wraz z leczeniem dostosowanym do choroby. Leczymy m.in. nabyte choroby zastawek przedsionkowo-komorowych oraz kardiomiopatie. W razie konieczności wykonujemy również punkcje worka osierdziowego bądź usuwamy płyn z klatki piersiowej.

Zalecamy w naszej klinice badanie serca przed zabiegami chirurgicznymi zwłaszcza u zwierząt starszych lub ras predysponowanych do chorób serca.Nie czekaj!

Zarejestruj się online

Rejestracja

Umów się na wizytę

image/svg+xml 791 998 999
Cookies menadżer